prof. dr hab. Andrzej J. Noras

UŚ WNS piętro III pokój nr 327

profesor

• Studia filozoficzne na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (od 1999 roku Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego).
  • 1986 - Praca magisterska pod kierunkiem prof. zw. dra hab. Mieczysława Gogacza pod tytułem Stosunek istoty i istnienia w "Zur Grundlegung der Ontologie" Nicolaia Hartmanna.Recenzent: ks. prof. zw. dr hab. Edmund Morawiec CSSR.
  • 1993 (23.06.) - Praca doktorska napisana pod kierunkiem prof. dra hab. Jerzego W. Gałkowskiego pod tytułem Nicolaia Hartmanna koncepcja wolności woli (KUL Lublin). Recenzenci: prof. dr hab. M. Gogacz (ATK) oraz prof. dr hab. A. Rodziński.
  • 2001 (20.02.) - Praca habilitacyjna pod tytułem Kant a neokantyzm badeński i marburski(UŚ Katowice). Recenzenci: prof. dr hab. Karol Bal (Uniwersytet Wrocławski), prof. dr hab. Jerzy W. Gałkowski (KUL) oraz prof. zw. dr hab. Czesław Głombik (UŚ).
  • 2008 (23.07.) - Tytuł naukowy profesora.;

Sprawowane funkcje

• Kierownik Zakładu Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej
  • Kierownik Podyplomowych Studiów z Filozofii i Etyki przy IF UŚ