Wykład prof. Andrzeja Zolla – Istota państwa prawnego i konsekwencje jego łamania

Szanowni Państwo,

w dniu 9 maja br. (wtorek) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego gościć będzie wybitny gość, prof. zw. dr hab. Andrzej Zoll, b. Prezes Trybunału Konstytucyjnego, b. Rzecznik Praw Obywatelskich, przewodniczący Komisji do spraw etyki w nauce PAN i niekwestionowany autorytet, nie tylko dla środowiska prawniczego. Profesor wygłosi wykład zatytułowany „Istota państwa prawnego i konsekwencje jego łamania”. Po wykładzie planowana jest dyskusja w której uczestnicy będą mogli zadawać pytania prelegentowi i prezentować własne komentarze.
Z założenia wykład jest skierowany nie tylko do prawników, ale przede wszystkim do szerszego grona odbiorców, zwłaszcza zaś środowiska akademickiego. Jego celem jest identyfikacja pojawiających się obecnie zagrożeń dla praworządności i wskazanie na negatywne ich skutki, tak w wymiarze społecznym, jak i jednostkowym. Prof. zw. dr hab. Andrzej Zoll omówi również krytyczne narzędzia analityczne pozwalające na uświadomienie, czym jest państwo prawo i jak należy je pojmować.
Wykład odbędzie się 9 maja o godz. 17.00-18.30, w budynku WPiA UŚ (Katowice, ul. Bankowa 11B), aula 5.
Serdecznie zapraszam i zachęcam Państwa do aktywnego uczestnictwa w wykładzie i dyskusji. Proszę także o elektroniczne rozesłanie powyższej informacji współpracownikom.

Prof. dr hab. Czesław Martysz
Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UŚ

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kadra, Ogłoszenia, Studenci. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.