dr hab. Gabriela Besler

UŚ WNS piętro III pokój nr 331 b

• 1984-1990 Studia filozoficzne w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej, sekcja Filozofii Teoretycznej;
  • 1986/1987 roczny pobyt w Niemczech, poświęcony nauce języka niemieckiego
  • 1995/1996 – staż doktorancki w Katedrze Metodologii Nauk Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  • 1991 1998 zatrudniona na stanowisku asystenta w Instytucie Filozofii, Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Śląski, Katowice;
  • 1998 doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii, temat pracy doktorskiej: Tomizm egzystencjalny M. A. Krąpca a filozofia analityczna P. F. Strawsona w sporze o koncepcję metafizyki; promotor. ks. prof. zw. dr hab. Andrzej Bronk, Wydział Filozofii, Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • 1998 zatrudniona na stanowisku adiunkta na czas nieokreślony w Instytucie Filozofii, Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Śląski, Katowice;
  • 2003/2004 – staż habilitacyjny w Katedrze Metodologii Nauk Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
  • 2011 – doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie filozofii, Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Śląski, na podstawie monografii Gottloba Fregego koncepcja analizy filozoficznej. Katowice: Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego 2010.
  • 2012 – zatrudniona na stanowisku adiunkta z stopniem naukowym doktora habilitowanego Instytucie Filozofii, Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Śląski, Katowice.

RG