dr Dariusz Olesiński

UŚ WNS piętro III pokój nr 317

starszy wykładowca

• Uniwersytet Śląski, Wydział Pedagogiki i Psychologii, psychologia, 1991, magister
  • Uniwersytet Śląski, Instytut Filozofii, filozofia, 1993, magister
  • Uniwersytet Śląski, Instytut Filozofii, nauki humanistyczne (historia filozofii starożytnej), 2000, doktor

Cykle wykładów zagranicznych w ramach programu Erasmus (Erasmus+):

• Trnava, The University of St.Cyril and Methodius, The nature and development of Plato’s dialectic, 2009.
  • Trnava, The University of St.Cyril and Methodius, The Way of Selfknowledge In Plato’s Philosophy, 2010.
  • Košice, Pavol Jozef Šafárik University in Košice, Plato and the problem of knowledge, 2012.
  • Turkey, Kirikkale, Kirikkale University, Plato's Concept of the Good, 2014.
  • Greece, University of Ioanina, The outline of Plato’s aitiology, 2016.
  • Czech Republic, Usti nad Labem, Plato's philosophy - the problem of method and the limits of knowledge, 2017.

• Polskie Towarzystwo Filozoficzne

Nagrody

Nagroda II stopnia Rektora Uniwersytetu Śląskiego za osiągnięcia naukowe (2000 rok)

historia filozofii starożytnej, ontologia, epistemologia, psychologia osobowości