Dr hab. Mariusz Wojewoda

UŚ WNS piętro III pokój nr 321

• 1992 – magisterium z filozofii (Uniwersytet Śląski)
  • 1997 – magisterium z teologii (Uniwersytet Opolski)
  • 1997 – doktorat z filozofii (Uniwersytet Jagielloński)
  • 2011 – habilitacja z filozofii

• Udział w projekcie w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Kapitał Ludzki, realizowanego na użytek Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, oddział w Chorzowie.
  • Udział w projekcie UPGOW - Uniwersytet Partnerem Gospodarki Opartej Na Wiedzy, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytet IV Szkolnictwo Wyższe, Działanie 4.1 Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy, Poddziałanie 4.1.1.

Sprawowane funkcje

• Kierownik Kursu Przygotowania Pedagogicznego WNS, od 2004
  • Kierownik Podyplomowych Kwalifikacyjnych Studiów Pedagogiczno-Dydaktyczne w zakresie nauk humanistycznych i społecznych, od 2014
  • Dyrektor Międzynarodowego Centrum Postępu Społecznego UŚ, od 2015
  • Kierownik Zakładu Antropologii Filozoficznej i Kognitywistyki, od 2017

• Polskie Towarzystwo Filozoficzne
  • Słowackie Towarzystwo Filozoficzne
  • Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej
  • Członkostwo w Komisji Studiów na Przyszłością Górnego Śląska PAN o/Katowice

Nagrody

• W 1997 roku tytuł Primus inter pares na Uniwersytecie Opolskim od wojewody opolskiego Ryszarda Zembaczyńskiego.
  • 1.10.2010r. Nagroda Zespołowa III stopnia za działalność naukowo-badawczą od Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. zw. dr hab. Wiesława Banysia.
  • 1.10.2012r. Nagroda II stopnia za działalność naukowo-badawczą od Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. zw. dr hab. Wiesława Banysia.
  • 1.10.2013r. Nagroda III stopnia za działalność dydaktyczną od Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. zw. dr hab. Wiesława Banysia.

aksjologia, etyka teoretyczna, etyki stosowane, kogniwistyka,filozofia religii

RG