Metody Coachingowe w Edukacji

Adresaci: kurs skierowany jest do nauczycieli wszystkich typów szkół oraz pracowników innych placówek wychowawczo-oświatowych.

Czym są Metody coachingowe w edukacji: to kurs o charakterze doskonalącym. Służy wzbogaceniu warsztatu pracy nauczyciela i wychowawcy przez praktyczne poznanie wybranych narzędzi, technik i metod pracy coachingowej. Ma popularyzować wartości związane z coachingiem w kręgu osób związanych z edukacją, być źródłem inspiracji oraz rozwoju zawodowego i osobistego. Nacisk położony jest na naukę przez doświadczenie, co wymaga obecności i zaangażowania uczestników.

Tematyka zajęć:
1. Wprowadzenie do coachingu.
2. Zasady etyczne coachingu.
3. Psychologie coachingu.
4. Model rozmowy coachingowej.
5. Inspirowanie do osiągania celów i samorozwoju.
6. Zarządzanie czasem.
7. Metody coachingowe w integrowaniu zespołów klasowych.
8. Selfcoachingowe narzędzia dla nauczycieli i wychowawców.
Organizacja zajęć: zajęcia obejmują 60 godzin dydaktycznych, w tym: wykłady (7 godz.) i ćwiczenia (53 godz.). Ćwiczenia będą miały formę interaktywnych warsztatów. Prowadzącymi zajęcia są wykwalifikowani coachowie praktycy. Kurs odbywać będzie się w czwartki w godzinach od 16:30 do 19:45. Szczegółowe informacje podaje sekretariat IF, ul. Bankowa 11, III piętro, pokój nr 325, tel. 32 359 21 29, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Prosimy o kontakt do 26 lipca w godz. 9:00–14:00 lub od września w godz. 8:30–14:30. Uczestnicy otrzymają świadectwo ukończenia kursu Metody coachingowe w edukacji. Warunkiem uzyskania świadectwa jest obecność na zajęciach.

Cena kursu: 500,- PLN.