Wykład dr. Marcina Fabjańskiego pt. Taoizm: ucieczka od sztywności

Instytut Filozofii Wydziału Humanistycznego serdecznie zaprasza na wykład dr. Marcina Fabjańskiego pt. Taoizm: ucieczka od sztywności – ostatni z cyklu: Antyczne terapie: cztery modele rozkwitania.

Gdy Laozi był już starcem, porzucił pracę w królewskich archiwach, razem z bogactwem i władzą, które ta praca dawała, i wyruszył w góry, by tam – wolny od konwencji kulturowych, sztywności języka i polityki – medytacyjnie dostroić się do procesu życia. Obserwacja natury, szukanie w niej wzorców do naśladowania, ekspozycja ciała i umysłu na jej działanie – oto taoistyczna recepta na rozkwitanie i złączenie się z siłą twórczą wszechświata zwaną dao. Ten styl uprawiania filozofii spodoba się indywidualistom i samotnikom, tym co nie lubią zgiełku oraz sztywnych reguł. W trakcie wykładu zostanie zderzony taoistyczny ideał Laozi z odkryciami Karen Horney, dotyczącymi neurozy we współczesnym świecie.

Termin wykładu: 4 czerwca (czwartek), godzina 17.15.

Wykład odbędzie się w formie zdalnej o godzinie 17.15. W trakcie spotkania będzie można zadawać prowadzącemu pytania na czacie.

Link do transmisji:  https://www.youtube.com/watch?v=PlRfEEwXkbA&feature=youtu.be

Wydarzenie obecne jest na Facebooku: https://www.facebook.com/events/619816718618940/