„Seminarium Szybkiego Reagowania” - drugie spotkanie

Szanowni Państwo,

Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych i Instytut Filozofii serdecznie zapraszają na „Seminarium Szybkiego Reagowania” (SSR) – drugie z cyklu spotkań, podczas których będziemy wspólnie dyskutowali na temat bieżących wydarzeń naszej codzienności. Spotkania te, mamy nadzieję, pozwolą rozjaśnić kwestie i problemy pozostające w tle omawianych zjawisk.

Forma spotkań pozostaje niezmienna: seminarium rozpocznie krótkie wprowadzenie przygotowane przez eksperta/ekspertkę, po którym nastąpi dyskusja z udziałem zaproszonych gości, jak również – na co ponownie gorąco liczymy – Państwo. Liczymy na Państwa aktywność!

Tytułowe pytanie drugiego seminarium brzmi: „Język płci – dlaczego spieramy się o końcówki?”

Tym razem zapytamy o to, dlaczego sprawa końcówek wciąż budzi emocje, jakie jest źródło sporu o feminatywy i co ów spór napędza, a także ogólniej, o rolę języka w kształtowaniu światopoglądów.

W problematykę spotkania wprowadzi nas prof. dr hab. Aldona Skudrzyk. Zaproszenie na spotkanie przyjęli: prof. UŚ dr hab. Tomasz Nowak, prof. UŚ dr hab. Wojciech Śmieja, prof. UŚ dr hab. Gabriela Besler, prof. UŚ dr hab. Tomasz Czakon, prof. UŚ dr Agnieszka Woszczyk. Moderatorami dyskusji będą prof. dr hab. Ryszard Koziołek oraz dr Magdalena Wołek.

Spotykamy się w czwartek 9 stycznia, w sali sympozjalnej III, w Instytucie Filozofii, przy ulicy Bankowej 11 o godzinie 17.

Wydarzenie na facebooku.

Pragniemy, by Państwo wzięli udział w ustalaniu tematyki kolejnych seminariów, dlatego zachęcamy do zgłaszania spraw, wydarzeń, tematów, które uznacie Państwo za warte omówienia. Na pomysły czekamy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ze Świątecznymi Życzeniami

Ryszard Koziołek

Magdalena Wołek

plakat wydarzenia